McLaren získává nového majitele a je připraven předvést svůj budoucí designový jazyk. Osamělý upoutávkový obrázek vedle ukázky skvělých náčrtů působí, jako by se nový vzhled neodchýlil od současného stylu společnosti, přičemž automobilka bere inspiraci pro novou filozofii designu téměř ze všech aspektů své minulosti – včetně Formule 1.,závodů Can-Am a samozřejmě ikonického silničního vozu F1.

Jak budou budoucí modely vypadat?

Tváře budoucích modelů McLaren se budou i nadále vyznačovat nízkou přídí a dvěma výraznými symetrickými prvky. Nový 750S je toho skvělým příkladem se svou integrovanou jednotkou nasávání světlometů/vzduchu, ale společnost konkrétně neřekla, jak to bude vypadat na jejích modelech nové generace.

Boční profil v upoutávce na design vypadá ostřeji a jasněji než 750S na náčrtech. Zalomení dveří směrem dolů je hlubší, což způsobuje výraznější vyboulení předního blatníku, zatímco střecha je plošší a plynule přechází do zadní paluby.

Dlouhý zadní převis zakryje otevřenou a odkrytou zadní část, která převládá u současné řady vozů, což pomáhá odvádět teplo. Budoucí modely McLaren zvýrazní svou šířku a nižší světlou výšku pomocí horizontálně orientovaných designových prvků – například difuzory a další aero bity.

Svou novou designovou filozofii uplatní automobilka také na své kabiny. Budou obsahovat „zabalené“ kokpity, aniž by došlo k ohrožení pocitu prostornosti, která integruje konkávní povrchy do interiéru.

Minulý týden Bahrain Mumtalakat Holding Company, státní investiční fond země, převzal kompletní vlastnictví McLaren Group, což automobilce pomůže investovat do nových produktů a technologií. McLaren čelil v posledních letech některým finančním problémům, ale nové vedení pomáhá napravit kurz.

Jeho nový hypercar by mohl být uveden na trh později v tomto roce, který údajně dá výkon přes 1000 koní z plug-in hybridu V8. Pravděpodobně bude nosit tento nový designový jazyk.