Navzdory velkému množství špionážních fotografií chystaného plně elektrického SUV Acura ZDX pro rok 2024 zbývá ještě hodně fantazie a jsme zvědaví, jak se luxusní značka vypořádá s možnostmi designu, které nabízí rozsáhlejší interiér elektrických vozidel, které jsme od značky Acura ještě neviděli.

Co je z ukázky zřejmé?

Nová ukázka ZDX dokazuje, že je inspirována koncepčním vozem Precision EV této značky, a víme, že si od General Motors vypůjčí komponenty motoru a baterie Ultium pro své hnací ústrojí (než se budoucí Acura EV přeorientují na jinou platformu).

Z teaseru toho nemůžeme moc vydedukovat, kromě toho, že se hodí k moderní interpretaci luxusního, ale sportovního designového jazyka Acura. Upoutávka potvrzuje, že mřížka Diamond Pentagon bude osvětlena, a Acura slibuje, že nový EV bude obsahovat integraci infotainmentu Google pro aplikace a služby a také prémiové audio nastavení Bang & Olufsen. Oznámení o upoutávce také slibuje, že výkonová varianta ZDX Type S bude „nejvýkonnějším a nejrychleji akcelerujícím SUV“ v historii Acura.

ZDX EV, který byl navržen v Acura Design Studio v jižní Kalifornii, bude v plném rozsahu odhalen na Monterey Car Week 17. srpna a oficiálně se začne prodávat někdy začátkem příštího roku. Tisková zpráva společnosti Acura také slibuje: “Všechna vozidla Acura prodávaná v Americe jsou vyrobena v USA s použitím domácích a globálních dílů.”