• Nová maska chladiče, nový design předního a zadního nárazníku
  • Poprvé jsou k dispozici Matrix-LED přední světlomety s krystalickými LED moduly
  • Scala Monte Carlo jako sportovní vrcholný model s charakteristickými černými designovými prvky

Škoda Scala

Škoda Auto ještě více zvýraznila expresivní vzhled svého kompaktního modelu Scala. S přepracovanou maskou chladiče Škoda a novým vzhledem předního a zadního nárazníku připomíná modernizovaný model ve verzi hatchback ještě více velkolepý koncept Vision RS. Jeho dynamický vzhled dále umocňují užší světlomety, které jsou poprvé k dispozici s technologií Matrix a LED moduly evokujícími ledové bloky. Přepracována byla také nabídka kol o průměru od 16″ do 18″. Charakteristické prodloužené ztmavené sklo pátých dveří, které se táhne až k zadním světlům v novém designu, zůstává k dispozici na přání. Nová Škoda Scala je dostupná v devíti barvách karoserie. Sportovní vrcholný model Scala Monte Carlo se tradičně vyznačuje černě lakovanými doplňky karoserie.

Scala byla první model, který charakterizoval současný vývojový stupeň designového jazyka značky Škoda. Při modernizaci modelové řady vycházela Škoda Auto z charakteristických rysů modelu Scala a dále je vylepšila. Kuželovité světlomety jsou nyní ještě užší a propracovanější a ve variantě s Matrix technologií jsou vybaveny výraznými LED komponenty. Přední a zadní nárazník modelu Scala zdůrazňují sportovní charakter a připomínají dynamický koncept Vision RS.

Modernizovaná Scala má novou masku chladiče. Ta přichází s tradičními vertikálními lamelami, kde se střídají matné a lesklé plochy. Přepracován byl také přední nárazník. Centrální otvor pro přívod vzduchu je rozdělen bočními křídly a lemován výraznějšími vzduchovými clonami. Ty zdůrazňují sportovní charakter a zároveň chrání LED přední mlhové světlomety, které jsou standardem. Spodní mřížka sání vzduchu je vybavena segmenty ve tvaru kosočtverce, které vytvářejí trojrozměrný vzhled.

Speciálním prvkem jsou Matrix-LED přední světlomety s krystalickými LED moduly

Nové základní přední světlomety modelu Scala jsou nyní kompletně založeny na technologii LED. Matrix-LED přední světlomety, které jsou poprvé k dispozici jako volitelná výbava, umožňují řidičům mít neustále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Kamera v čelním skle automaticky rozpozná okolní vozidla a zajistí, aby nebyla oslněna světelným paprskem. U sportovního vrcholného modelu Monte Carlo jsou Matrix-LED přední světlomety součástí standardní výbavy. Mají krystalické LED moduly, které vypadají jako malé ledové kostky. Kromě toho byl rozdělen a překreslen světelný podpis pro noční svícení. Také zadní LED světla se dodávají ve dvou verzích. Na přání dostupná Top LED zadní světla mají oproti základní verzi animované ukazatele směru jízdy a novou světelnou grafiku ve tvaru písmene L. U verze Monte Carlo jsou Top LED zadní světla součástí standardní výbavy.

Zadní nárazník s novým difuzorem

V zadní části modelu Scala se na přání dostupné ztmavené prodloužené sklo pátých dveří táhne až k zadním světlům. Pod nimi se nachází výrazně tvarovaná nakládací hrana. Tato kombinace vystihuje pro model charakteristickou souhru dynamického vzhledu a maximální praktičnosti. Zadní nárazník má nový design. Difuzor zadního nárazníku lemují po bocích dva designové prvky lakované v barvě karoserie, které kopírují tvar předního nárazníku. Při své premiéře byla Scala prvním modelem značky Škoda, který měl na pátých dveřích místo loga nápis Škoda. Vylepšená verze má nyní nápis, který odpovídá nové modernizované firemní identitě značky Škoda.

Nová kola z lehké slitiny a devět barev karoserie

Kola vozu Scala se dodávají s průměrem od 16″ do 18″. Novinkou v nabídce jsou 17″ kola z lehké slitiny Kajam ve stříbrné barvě s černými aerodynamickými kryty, stříbrná 18″ kola Fornax a 18″stříbrná kola z lehké slitiny Ursa s černými aerodynamickými kryty. Modernizovaný model Scala nabízí devět barev karoserie, včetně tří nemetalických barev. Scala je také exkluzivně k dispozici v nemetalickém odstínu šedá Steel.