OCTAVIA je srdcem, ikonickým modelem a zároveň nejprodávanějším modelem značky ŠKODA. Čtvrtá generace vozu ŠKODA OCTAVIA narostla ve všech rozměrech a velmi oblíbenou je v karoserií Combi. Proto se nedivíme, že velmi atraktivní je model ŠKODA Octavia Combi Sportline.

ŠKODA Octavia Combi Sportline

ŠKODA OCTAVIA COMBI čtvrté generace o 22 mm na 4 689 mm. Šířka narostla o 15 mm na 1 829 mm. Rozvor činí 2 686 mm. Protáhlou siluetu vozu zvýrazňuje nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Vzhled modelu Škoda Octavia Combi Sportline je zvýrazněn lesklým předním spojlerem, zatímco zadní difuzor, také černý, je doplněn chromovanou lištou. Přední maska chladiče, zpětná zrcátka, okenní rámy, střešní lišty a nápisy Škoda a Octavia na zadní straně jsou rovněž lakovány v černé barvě. Sériová výbava zahrnuje přední LED mlhová světla.

Logo Sportline zdobí oba přední blatníky, kde je umístěno těsně pod symbolickou proudnicovou linií táhnoucí se po celé délce vozu. Vnější zpětná zrcátka s integrovanými směrovými světly jsou elektricky ovládaná, sklopná a vyhřívaná. Zrcátko na straně řidiče má funkci automatického stmívání.

Robustní a zároveň pohodlná sportovní sedadla Octavia Combi Sportline s pevnými opěrkami hlavy jsou čalouněna textilií Thermoflux, která nabízí 4,5 krát větší vzduchovou prostupnost než je tomu u běžných potahů. Tato sedadla oceníte, ať už jste na cestě domů po náročném pracovním dni nebo při temperamentní víkendové jízdě.

Pedály z nerezové oceli dodávají interiéru vozu sportovní charisma. Opticky zvětšují prostor pro nohy řidiče a činí jej zajímavějším, přičemž jejich barva odpovídá ostatním chromovaným prvkům interiéru. Pedály jsou opatřeny gumovými ploškami, takže Vaše noha se nikdy nesklouzne.

Motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW spojený se 6-stupňovou mechanikou dává vozu velmi solidní dynamiku s maximální rychlostí přes 200 km/h. Spotřeba kolem 6 l/100 benzinu výrazně nestoupla ani když jsme zvolili sportovnější jízdu. 

Asi se již opakujeme, ale jízdní vlastnosti všech modelů značky ŠKODA jsou na vysoké úrovni, která přispívá i k bezpečnosti jízdy. Zde u modelu ŠKODA Octavia Combi Sportline se velmi doplňuje sportovní vzhled s užitnou hodnotou vozu.