• Větší a vzpřímenější maska chladiče a přepracované difuzory předního a zadního nárazníku
  • Přední světlomety s novými proporcemi, na přání s Matrix technologií
  • Nová kola, devět barev karoserie a pro Monte Carlo typická černá střecha

ŠKODA Kamiq

Větší atraktivita SUV Škoda Kamiq: nové nárazníky a difuzory na přídi a zádi městského SUV působí robustnějším dojmem. Větší a vzpřímenější maska chladiče doplňuje dynamický vzhled vozu. Inovovaný design podtrhují nově tvarované světlomety. Kamiq na přání využívá technologii Matrix s výraznými šestiúhelníkovými LED moduly. Kromě toho je stejně jako u modelu Scala i pro Kamiq na výběr z nových kol a devíti barev laku.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu, říká: „Škoda Kamiq je v posledních dvou letech naším nejoblíbenějším SUV. To dokazuje, že naše městské SUV zcela splňuje očekávání našich zákazníků a je ideálním společníkem těchto současných průzkumníků. Díky rozsáhlé modernizaci jsme nyní Kamiq dále vylepšili. Díky novému designu i bezpečnostním a komfortním prvkům má všechny předpoklady k tomu, aby ještě více posílil svou pozici v rychle rostoucím segmentu SUV a nadchl naše zákazníky.“

Modernizovaný Kamiq přichází s výraznými změnami na přídi a zádi. Díky robustnějšímu vzhledu působí ještě více jako SUV. Maska chladiče je větší a vzpřímenější. Dvojité lamely charakteristické pro SUV značky Škoda jsou nyní výraznější a na spodní části tvoří tvar písmene U. Pod maskou chladiče zdůrazňuje šířku vozu lakovaná část nového předního nárazníku a široký otvor pro přívod vzduchu s trojrozměrnou mřížkou. Ve velkých vzduchových clonách jsou zapuštěny LED přední mlhové světlomety, které jsou standardem. Robustní stříbrný difuzor se třemi otvory zajišťuje ochranu podvozku typickou pro SUV.

Výrazné šestihranné LED moduly v na přání dostupných Matrix-LED předních světlometech

Charakteristické dělené světlomety modelu Kamiq mají nyní nové proporce. Horní světlo je užší než u současného modelu a pro denní svícení využívá čtyři ostře řezané krystalické elementy připomínající svým tvarem kameny. Kromě základní verze LED předních světlometů je nyní Kamiq k dispozici také s Matrix-LED předními světlomety. Ty mají výrazné šestihranné moduly Matrix s ochranným krytem. Pod nimi se nachází přídavné bodové světlo pro lepší funkčnost dálkových světel. Celá skupina světlometů je ozářena krystalickými prvky a je orámována chromovanými elementy. Matrix-LED přední světlomety umožňují řidičům mít neustále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Kamera v čelním skle automaticky rozpozná vozidla a zajistí, aby nedošlo k jejich oslnění světelným paprskem. Kamiq Monte Carlo je standardně vybaven Matrix-LED předními světlomety, jejichž součástí jsou i animované ukazatele směru jízdy. U zadních světel byla přepracována dělená světelná grafika ve tvaru písmene L zasahující do pátých dveří u nejvyšší varianty Top LED zadních světel, jejichž součástí jsou i animované ukazatele směru jízdy. U verze Monte Carlo jsou Top LED zadní světla součástí standardní výbavy. Reflektory ve tvaru písmene L a zadní mlhové světlo jsou vizuálně propojeny se zadními světly.

Dynamický vzhled zádě a velká kola

Nový zadní nárazník modelu Kamiq zdůrazňuje šířku vozu plochami lakovanými v barvě karoserie a velkou černou plochou pro difuzor. Další část difuzoru má stříbrnou povrchovou úpravu a zdůrazňuje charakter vozu SUV. Nápis Škoda na zadních dveřích odráží novou, modernizovanou firemní identitu značky Škoda. Stejně jako u modelu Scala zahrnuje portfolio modelu Kamiq 17″kola z lehké slitiny Kajam ve stříbrné barvě s černými aerodynamickými kryty, stříbrná 18″ kola Fornax a 18″ stříbrná kola z lehké slitiny Ursa s černými aerodynamickými kryty. Kamiq je k dispozici ve dvou nemetalických a sedmi metalických barvách karoserie a lze jej objednat také v atraktivním oranžovém metalickém odstínu oranžová Phoenix.