Audi TT zatím neházejte přes palubu, protože je ještě čas na minimálně jednu další speciální edici Tourist Trophy. Sportovní vůz dostává ve Španělsku omezenou variantu, kde se bude prodávat pouze 25 vozů, z nichž všechny budou individuálně číslovaná kupé. Představuje čtvrt století výroby TT, původně se začal prodávat již v roce 1998, tři roky poté, co stejnojmenný koncept debutoval na frankfurtském autosalonu v roce 1995.

Co od limitované edice očekávat?

Je založen na variantě 45 TFSI Quattro, což znamená, že má přeplňovaný 2,0litrový benzínový motor nastavený tak, aby poskytoval 245 koní systému pohonu všech kol prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové automatické převodovky. Tato kombinace umožňuje TT dosáhnout rychlosti 100 km/h z klidu za 5,1 sekundy a maxima při elektronicky řízené rychlosti 250 km/h.

Speciální edice TT, zobrazená zde v modré Nogaro, může být také s lakem Tango Red nebo Glacier White. Dostane zatmavená skla a pakety S Line Competition, zatímco černá 20palcová kola Audi Sport mají design 10 Y-paprsků a jsou kombinována s červenými brzdovými třmeny. Interiér je vyzdoben kombinací kůže a Alcantary s červeným nebo modrým kontrastním prošíváním v závislosti na barvě karoserie.

Od sportovních sedadel S až po volant s plochým dnem je toto exkluzivní španělské TT nabité standardní výbavou. Shodou okolností má také dekorativní vložky z karbonu a obvyklé technické prvky, jako je Audi Virtual Cockpit a matricové LED světlomety. Když se v listopadu začne prodávat, přijde vás na 72 800 EUR.

Tento debut přichází asi rok poté, co Audi oslavilo 25čtvýročí TT poprvé s Iconic Edition. Ten byl založen na špičkovém RS a byl nabízen pouze v šedé barvě Nardo. Vyrobeno bylo pouze 100 kusů, všechny pro Evropu, včetně trhů s pravostranným řízením. Spojené státy neobdržely výběhovou speciální variantu, ale uvedly, že rok 2023 bude posledním modelovým rokem pro Tourist Trophy. Na konci roku 2021 získaly USA TT RS Heritage, aby označily konec série pětiválcového modelu.