Představitelé koncernu Volkswagen a společnosti Škoda Auto společně velmi produktivně jednali s předsedou vlády Petrem Fialou a ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou o transformaci automobilového průmyslu a potenciálním umístění gigafactory do České republiky. V první řadě chce Škoda Auto poděkovat vládě a státní správě, partnerům z municipalit, našemu sociálnímu partnerovi Odborům KOVO, všem dalším zainteresovaným stranám a celému týmu, který se podílel na přípravě tohoto projektu. Jak však zmínil Oliver Blume, z obchodního pohledu nelze v současnosti učinit rozhodnutí o další gigafactory.

Jsme odhodláni pomáhat s transformací automobilového průmyslu. Budoucnost společnosti Škoda Auto je elektrická a my jsme se zavázali do roku 2027 investovat 5,6 miliardy EUR do elektromobility a 700 milionů EUR do digitalizace.

Je nám také velkou ctí oznámit, že vedle nedávno oznámeného setrvání výroby nadcházející generace modelu Enyaq v Mladé Boleslavi budeme v České republice vyrábět rovněž nové elektrické rodinné SUV na bázi studie Vision 7S.

Škoda Auto se chopila role lídra v oblasti elektromobility v České republice. Právě z této pozice se snažíme spolupracovat s klíčovými tuzemskými partnery s cílem strategického rozšiřování dobíjecí infrastruktury. Abychom zajistili budoucí konkurenceschopnost českého automobilového průmyslu, je nezbytné udržet nastavené tempo a pokračovat v přípravě vhodných lokalit pro strategické podnikatelské parky, které přilákají další investory do automobilových technologií budoucnosti.