Chevrolet právě zveřejnil ukázkové video pro C8 Corvette ZR1 pro rok 2025, které nám dává první poslech superauta s motorem uprostřed. Pro naše uši to zní, jako bychom poslouchali turbodmychadlem přeplňovaný motor s charakteristickým šumem turba nad zvukem V-8 . Překvapení ve videu naznačuje, že motor ZR1 bude příbuzný ploché vačce V-8 s dvojitou hlavou z C8 Z06.

V ukázkovém videu je překvápko

Chevy uvedl, že ve videu je skryté překvapení, a trvalo nám pár zhlédnutí, než jsme ho našli. Přibližně za 10 sekund můžete vidět, jak uprostřed záběru startuje malá raketa. Je to stejná raketa, kterou GM razí na různé části LT6 V-8 Z06. Inženýři Chevy nazvali tento motor Gemini, protože se v podstatě jedná o dva zdvojené čtyři válce se společným klikovým hřídelem.

Zpočátku je těžké to rozeznat, ale jakmile uvidíte značku Gemini na LT6 a znovu se podíváte na video, bude to mnohem jasnější. Vířící modrý materiál ve videu by také mohl být odkazem na přeplňování turbodmychadlem.

Dlouho se říkalo, že ZR1 dostane první přeplňovaný motor v historii Corvette, a to se zdá být zatím nejlepším důkazem. V Z06 má atmosférický LT6 objem 5,5 litru a výkon 670 koní. Se dvěma připojenými dmychadly – a předpokládáme, že jsou to dva, protože jednoturbo nedává u vysoce výkonného V-8 až tak velký smysl – by tato věc mohla přinést vážná čísla. Brzy se to jistě dozvíme. Nový ZR1 má debutovat někdy letos v létě.