• Prvky v černé metalické barvě: Podtržení dynamického vzhledu verze Sportline
  • Specifický interiér: Recyklovaná šedá látka, šedé prošívání a umělá kůže
  • Snížený sportovní podvozek: Sportovní podvozek a progresivní řízení součástí standardní výbavy

Škoda Octavia Sportline

Škoda Octavia Sportline bude k dispozici s dvěma benzinovými a jedním naftovým motorem. Její sportovní vzhled podtrhují černě lakované designové prvky karoserie a snížený sportovní podvozek. Interiér je vybaven sportovními sedadly, což dodává dynamickému zážitku z jízdy další rozměr.

Mnoho černých designových prvků

Výbavový stupeň Sportline je k dispozici ve spojení s benzinovým motorem 1,5 TSI s výkonem 110 kW (150 k), motorem 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k) s pohonem všech kol a naftovým motorem 2,0 TDI s výkonem 110 kW (150 k). Součástí standardní výbavy Sportline je sportovní podvozek snížený o 15 mm a progresivní řízení. Rámeček masky chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou černě lakované. Zadní boční okna a sklo pátých dveří mají vyšší stupeň zatmavení. Lišty kolem bočních oken a podélné střešní ližiny modelu Octavia Combi jsou v černé lesklé barvě. Přídavné prvky na předním nárazníku a spoiler na pátých dveřích u karosářské verze liftback jsou taktéž černě lakovány, stejně jako difuzor zadního nárazníku. Střešní spoiler verze kombi je lakován v barvě karoserie. Součástí standardní výbavy modelu Octavia Sportline jsou také černá leštěná 17″ aerodynamická kola Slagard. Případně jsou k dispozici 18″ aerodynamická kola Vega a 19″ kola Draconis určená výhradně pro Sportline. Přední blatníky zdobí plakety Sportline v novém designu. Nápis Škoda na pátých dveřích je rovněž černě lakovaný. Nápisy promítané na zem z předních dveří odrážejí novou firemní identitu značky Škoda. 

Specifický interiér Sportline s recyklovanou látkou

Interiér zdobí tříramenný sportovní multifunkční kožený volant, kryty pedálů z ušlechtilé oceli a černé čalounění stropu. Sportovní design má také 10″ virtuální kokpit. Dynamický vzhled interiéru podtrhují přední sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, dekorační lišta imitující karbon na přístrojové desce a v lesklé černé barvě na dveřích. Interiér Sportline zahrnuje sedadla čalouněná šedou recyklovanou látkou v kombinaci s umělou kůží. Umělá kůže je použita také na obložení dveří a v designové části přístrojové desky, kterou doplňují dvě řady šedého prošívání.