Renntech má nový upgrade pro Mercedes-AMG GT63 4-Door Coupe. Jmenuje se RIIX a kombinuje nejvyšší vylepšení výkonu specialisty na aftermarket s funkčním exteriérovým aerodynamickým paketem.

Co vylepšení přináší?

Vylepšení pod kapotou Mercedesu přináší dvěma turbodmychadlem přeplňovaný 4litrový motor M177 V8 na 1 196 koní a točivý moment 927 liber-stop, což je mnohem více než sériových 681 koní a 736 lb-ft. Balíček obsahuje zcela nová vysoce výkonná turbodmychadla Stage II, přemapovanou ECU, systém sání vzduchu z uhlíkových vláken, vysokotlaká palivová čerpadla a další vychytávky.

Výkon vozu klesá s typem paliva. 1 100 hp je k dispozici pouze při použití 100 oktanového paliva. 93 oktanové číslo snižuje výkon motoru na stále nadpozemských 965 koní a 917 lb-ft točivého momentu. Renntech snížil výkon, aby optimalizoval výkon a jízdní vlastnosti.

Motor se spáruje s devítistupňovou automatickou převodovkou automobilky, ale Renntech instaluje svou řídicí jednotku převodovky a řídicí jednotku pohonu. GT63 4-Door má pohon všech kol a díky upgradům dokáže zrychlit na 100 km/h za 2,44 sekundy.

Renntech také instaluje svůj aerodynamický balíček z uhlíkových vláken jako součást modernizace. Mezi komponenty patří přední splitter, přední kachny, dvoudílné prahy, zadní difuzor a nastavitelné zadní křídlo, které zlepšují přítlak vozu. GT63 má také odznak RIIIx a kované hliníkové ráfky Renntech RPS 10.2, které měří 21 palců vpředu a 22 palců vzadu. Jsou obalené pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

Žádná modernizace se neobejde bez nového výfukového systému a Renntech to přináší. Nabízí upgrade z nerezové oceli, který zahrnuje svody s 200článkovým katalyzátorem a výkonnými tlumiči hluku. Systém snižuje protitlak výfukových plynů a zároveň zvyšuje hlučnost prostřednictvím elektronicky řízených výfukových ventilů. Řidiči se mohou rozhodnout pro 100% neomezený zvuk, ideální pro ty, kteří přijíždějí do sousedství pozdě v noci.

Renntech říká, že balíček RIIIx je omezený a stojí 94 980 dolarů, tedy v přepočtu něco přes 2 miliony korun. To nezahrnuje náklady na auto.