Seznamte se s Fiatem Topolino, okouzlujícím malým elektrickým vozem, který nemá dveře a má plátěnou střechu. Název Topolino pochází z původního Fiatu 500 představeného v roce 1936, ale nové Topolino připomíná spíše plážové vozy Fiat Jolly z 60. let.

Úchvatný v každém směru

Fiat pro svůj nejnovější elektrický městský vůz oživuje klasickou přezdívku Topolino a výsledek je předvídatelně rozkošný. Topolino, založené na Citroënu Ami, podvozku pro dva cestující, který se začal vyrábět v roce 2020, přináší zpět roztomilou přezdívku (což v italštině znamená „malá myš“), kterou měl původní Fiat 500 vyráběný v letech 1936 až 1955.

Fiat sdílel pouze jeden obrázek nového Topolina, zobrazující vůz v příjemném pastelovém odstínu mořské pěny. Nazvat veselou malou bublinu „autem“ je vlastně trochu velkorysé, protože Topolino a jeho sourozenec Ami jsou v Evropě technicky považováni za čtyřkolky a v některých zemích je lze řídit bez řidičského oprávnění. Přední část Topolina se od Ami znatelně liší, má měkčí vzhled, stříbrné lemování, které napodobuje nárazník ze staré školy, a stříbrné kruhové prvky kolem světlometů.

Ačkoli název pochází z původních 500, nové Topolino připomíná plážové Jollys oblíbené v turistických pobřežních městech tím, že se vyhýbají dveřím pro lanovou bariéru, jakou byste mohli najít na začátku řady pro jízdu v zábavním parku. Topolino má na sobě bílá kola v retro stylu, má pruhovaný vzor na palubní desce a zdá se, že obsahuje plátěnou kabrioletovou střechu.

Fiat nezveřejnil žádné specifikace pro Topolino, ale představujeme si, že bude sdílet svou pohonnou jednotku s Ami, která spojuje 5,5 kWh baterii s elektromotorem o výkonu 8 koní motivujícím přední kola. Ami je dobrý pro uváděný dojezd 75 km a dosahuje rychlosti 45 km/h. Stejná čísla by měla platit i pro Topolino a my si představujeme, že bude hitem ve městech podél pobřeží Středozemního moře.