Jestliže jste se v rodině rozrostli o nějakou tu ratolest, určitě bude vhodné popřemýšlet o novém autě. Vůz pro rodinné účely by měl splňovat hned několik důležitých kritérií. A na ty se na následujících řádcích zaměříme. Také si prozradíme, který konkrétní model od výrobce ŠKODA bude pro rodinu dobrou volbou a jaké doplňky můžeme do vozu přikoupit. Inspirace čeká!

Jaký model automobilu ŠKODA zvolit pro rodinné účely?

Nejprodávanějším autem v České republice se již po několikáté stala ŠKODA Octavia. Pro rodiny je vhodný model Combi, který má prodlouženou zadní část. Je tedy velmi praktický a vleze do něj spousta věcí. Tento prostorný vůz oceníte zejména na dovolených, kdy se hodí každé volné místo. S sebou si tak můžete vzít na dovolenou i nadbytečné věci, jako je např. mechanická klávesnice k tabletu apod.. Máte-li více dětí, stojí za zvážení model auta ŠKODA Yeti. O jeho výhodách se dozvíte více níže. Pokud toužíte po opravdu velkém SUV, můžete se zaměřit i na rodinný model vozu ŠKODA Codiaq. Všechny zmíněné vozy automobilky ŠKODA se hodí pro rodinné potřeby a s jejich výběrem tak nemůžete šlápnout vedle. Výše jmenované modely vozů ŠKODA pak oceníte i v tom případě, cestujete-li s domácím mazlíčkem.

Jak vybavit ŠKODA auto doplňky, aby bylo přizpůsobeno cestování s dětmi?

Základem rodinného vozu jsou vždy dětské autosedačky. Značka ŠKODA nabízí rodinám i široké příslušenství pro cestování s dětmi. Zvolit si tak můžete s klidem autosedačku přímo z prodejen ŠKODA. Budete mít jistotu, že byly tyto dětské sedačky testovány a jsou tak uzpůsobené pro jízdu s dětmi. Když máme bezpečnost vyřešenou, můžeme dětem do vozu ŠKODA pořídit i stínítka na okénka proti ostrému slunci. Tato stínítka dětem ulehčí život, protože se díky nim nebudou v autě na cestách zbytečně přehřívat. Starší děti pak využijí v autech ŠKODA i cestovní polštář. Děti se pak při cestách s oblibou dívají i na tablet. Pro tuto příležitost najdete v originálním příslušenství ŠKODA i držák na multimédia. Na e-shopu ho najdete pod názvem SMART Holder.

Jaký model ŠKODA vozu vybrat, máte-li 3 děti a domácího mazlíčka?

Jestli-že máte 3 děti i domácího mazlíčka, bude to chtít vůz ŠKODA s pořádným kufrem. Dobrou volbou bude model ŠKODA Yeti. Jedná se o SUV, které je velmi prostorné a vejdou se do něj dokonce 3 dětské autosedačky vedle sebe. To žádný jiný model vozů ŠKODA neumožňuje. Možností je pak i vozit 2 děti v zadní části vozu a 1 dítě vepředu proti směru jízdy. Při této variantě však musí být vždy vypnuté airbagy na místě spolujezdce. Máte-li jen 1 dítě, vždy platí, že nejbezpečnějším místem je dle statistik sedadlo přímo za spolujezdcem řidiče. Zde tedy v ideálním případě umístěte autosedačku. Domácího mazlíčka lze převážet např. ve speciální kleci v kufru či na zadních sedadlech. Na cestování se psy myslí i automobilka ŠKODA a nabízí zájemcům speciální potahy na zadní sedadla, ale i bezpečnostní pásy, díky kterým zvíře bude při přepravě ve větším bezpečí. Cestování autem ŠKODA s chlupáči vám usnadní např. i protiskluzová podložka či speciální mříž nebo síť, která oddělí zavazadlový prostor od interiéru vozu.

“Sponsored article”