Nanotechnologie

Moderní technologie jdou stále kupředu a platí to také o automobilové kosmetice. Ta je momentálně nabízena ve velké míře a je představována jako zcela revoluční způsob ochrany vašeho laku. Je ovšem skutečně tak perfektní, jak nám jí představují reklamy?

Co je nanokosmetika?

Nanokosmetika představuje revoluční novinku, kterou nabízí velké množství společností od těch specializujících se přímo na automobilovou kosmetiku, až po samotné automobilky. Nanokosmetika funkční je, díky svému složení je totiž schopna pronikat velmi hluboko do vrstvy laku, kde vytváří pevnou vrstvu, která celý lak chrání a odpuzuje nečistoty.

Nic není věčné

Bohužel ani u nanokosmetiky nemůžeme počítat se zázraky. Odletující kamínky, mráz, prudký déšť a další nepříznivé vlivy počasí mají na tento druh ochrany výrazný negativní efekt, který způsobuje rychlou ztrátu ochranného filmu na povrchu automobilového laku.

Kterou vybrat?

Obecně se v tomto případě dá doporučit postu, že čím dražší kosmetika tím lepší. Samy bychom se však vyhýbali kosmetice nabízené přímo automobilkami, protože jejich produkty bývají velmi často předražené. Volte tak osvědčeného specialistu na autokosmetiku a volte z jeho dražšího sortimentu, zde byste již měli nalézt kvalitu.

Jak na sklo?

Co však doporučujeme vřele je kosmetika na ošetření předního skla a vytvořené hydrofobní vrstvy, která vám pomůže k lepší viditelnost z vozu v dešti. Opět platí, že je nesmyl kosmetiku nanášet v mrazu, kdy toho moc nenaprší a jen bychom přišli o své peníze. Kosmetiku nanášejte na jaře v létě a na podzim. Výsledkem jsou shluky vodních kapiček, které se díky tlaku větru snáze dostanou z plochy předního okna a vy tak máte lepší výhled.

Omezíte tak například používání ostřikovačů, stěrače však zapínat budete muset. Těm se zkrátka nevyhnete a jejich nepoužívání a spoléhání se pouze na hydrofobní kosmetiku vřele nedoporučujeme.