• Nový design předního a zadního nárazníku a přepracovaná maska chladiče
  • Matrix-LED přední světlomety druhé generace s pokročilejšími funkcemi
  • Loga a nápisy korespondují s novou firemní identitou značky Škoda, nová kola z lehké slitiny

ŠKODA Octavia

Nový přední a zadní nárazník s přepracovanou maskou chladiče dodávají modernizovanému modelu Octavia svěží vzhled. Vyspělé Matrix-LED přední světlomety druhé generace s 36 individuálními světelnými segmenty zajišťují ještě lepší osvětlení silnice před vozem, než tomu bylo u první generace a zároveň účinně chrání řidiče protijedoucích vozidel před oslněním. 

Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje, říká: „Ve společnosti Škoda Auto neustále zavádíme vylepšení, která přinášejí přidanou hodnotu a užitek našim zákazníkům. Příkladem jsou naše Matrix-LED přední světlomety druhé generace se zvýšeným světelným výkonem. Díky pokročilé moderní technologii zajišťují rovněž ještě lepší selektivní stínění protijedoucích vozidel, osob a objektů tak, aby nebyly oslněny. Velmi tak přispívají ke zvýšení aktivní bezpečnosti. Octavia je také poprvé k dispozici s uživatelsky ještě přívětivějším infotainmentem s 13″displejem.“

Nový přední a zadní nárazník a o něco delší karoserie

Logo Škoda a nápisy na pátých dveřích nového modelu Octavia odpovídají nové firemní identitě značky Škoda. Verze liftback a kombi jsou k dispozici ve výbavových stupních Essence, Selection, Top Selection, Exclusive Selection, Sportline a RS. Nejprodávanější model značky Škoda má nyní nový přední a zadní nárazník, díky kterým se délka obou karosářských verzí prodloužila o devět milimetrů na 4 698 mm. Nový design má spodní otvor pro přívod chladicího vzduchu na předním nárazníku, vzduchové kanály a přechody do podběhů předních kol na předním nárazníku, které vozu propůjčují dynamičtější vzhled. Designéři navíc upravili boční strany masky chladiče tak, aby odpovídaly výšce nových světlometů.

Vylepšené a progresivnější přední světlomety a zadní světla pro lepší viditelnost a bezpečnost 

Základní přední světlomety nyní standardně využívají LED technologii na všechny funkce. Matrix-LED přední světlomety druhé generace jsou k dispozici na přání pro výbavové stupně Selection a Sportline. U modelu Octavia RS jsou Matrix-LED přední světlomety součástí standardní výbavy. Vytvářejí nový světelný podpis a obsahují dva LED moduly, jejichž vzhled je umocněn novým modře zbarveným detailem, který zdůrazňuje kontury světlometů a vypadá jako barevné křišťálové sklo. Vnější Bi-LED modul slouží pro potkávací a dálková světla. Vnitřní Matrix modul má 36 jednotlivých světelných segmentů ve dvou řadách, což je o 12 více než u současného modelu. Prostor před vozem je díky tomu lépe osvětlen a řidiči protijedoucích vozidel jsou při zapnutých dálkových světlech ještě lépe chráněni před oslněním. Mlhová světla byla nahrazena funkcí světla do špatného počasí, která optimálně přizpůsobuje světelný výkon aktuálním světelným podmínkám. LED zadní světla, která jsou součástí standardní výbavy, jsou k dispozici ve dvou verzích. Základní varianta se bude dodávat s výbavovými stupni Essence a Selection. Top LED zadní světla mají navíc animovanou funkci Coming/Leaving Home a animované ukazatele směru, které spolu s horním segmentem zadních světel ve tvaru písmene C zasahují do pátých dveří.

Exkluzivní barvy karoserie a nová kola

Novinkou v nabídce kol, která jsou standardně vyrobena z lehké slitiny, s výjimkou kol základního výbavového stupně Essence, jsou aerodynamická 16″ stříbrná kola Matar, která jsou součástí standardní výbavy výbavového stupně Selection. Pro model Octavia Sportline jsou k dispozici nová černá, lesklá 17″ aerodynamická kola Slagard. Dalšími novými koly jsou 18″ kola Lerna pro výbavový stupeň Exclusive Selection a 19″ kola Elias verze RS v leskle stříbrném nebo antracitovém provedení s černými aerodynamickými kryty. Nabídka barev karoserie modelu Octavia zahrnuje tři základní nemetalické odstíny a sedm metalických barev. Zelená Mamba je exkluzivně k dispozici pro modely Octavia Sportline a Octavia RS. Tuto nabídku rozšiřuje několik desítek dalších odstínů z nabídky prémiového lakování.