› Auto Express New Car Awards: respektovaná výroční ocenění nejprodávanějšího britského motoristického týdeníku
› ŠKODA SUPERB oceněna jako Nejlepší rodinný vůz a Nejlepší kombi roku
› ŠKODA CITIGO pátým rokem v řadě získává cenu Městský vůz roku
› ŠKODA je dlouhodobě oceňována pro vynikající poměr ceny a užitné hodnoty

Auto Express Awards

ŠKODA opět výrazně zabodovala v prestižním výročním klání Auto Express Awards ve Velké Británii. Řadu vítězství z minulých let nově rozšiřují tři tituly pro modely ŠKODA CITIGO a ŠKODA SUPERB v obou karosářských variantách. Modely ŠKODA byly v průběhu slavnostního ceremoniálu vyhlášeny nejlepšími ve svých třídách.

ŠKODA SUPERB

Model ŠKODA SUPERB si odnesl hned dvě nejvyšší ocenění – karosářská varianta liftback získala titul Rodinné auto roku, ŠKODA SUPERB COMBI si z prestižní ankety odnáší titul pro nejlepší kombi. Model ŠKODA SUPERB nenašel přemožitele již druhým rokem v řadě a navázal na ocenění z roku 2015. Model ŠKODA SUPERB COMBI zvítězil v Auto Express Awards premiérově, přičemž porota vysoko hodnotila především všestrannost modelu.
Šéfredaktor magazínu Auto Express Steve Fowler ohodnotil model ŠKODA SUPERB na slavnostním předání cen následovně: „SUPERB nabízí v obou karosářských verzích podmanivou kombinaci bezkonkurenční praktičnosti, vynikající kvality a špičkového poměru ceny a užitné hodnoty. Pohledný dynamický design a perfektní jízdní vlastnosti jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu.“New-SKODA-Superb-Launched-in-China-002

ŠKODA CITIGO

Trio vítězství završil model ŠKODA CITIGO, který zvítězil v kategorii městských vozů. A to již popáté v řadě. Model CITIGO si tak odnáší nejen letošní vítězství, ale stává se v této kategorii také rekordmanem Auto Express New Car Awards. ŠKODA CITIGO poprvé triumfovala v roce 2012, kdy byla také jmenována absolutním vítězem a odnesla si cenu Auto roku. ŠKODA CITIGO tak v tomto klíčovém tržním segmentu opět dokazuje svoji neotřesitelnou pozici.skoda-citigo-monte-carlo-001

„ŠKODA CITIGO opět zvítězila, jelikož ve svém segmentu stále udává směr. Nabídkou prostoru se vyrovná nejednomu soupeři z vyššího segmentu, působí dospělým dojmem a řidiči nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Na okresních silnicích si s ní lze navíc užít až překvapivě mnoho zábavy,“ komentuje triumf modelu ŠKODA CITIGO Steve Fowler. „Letošní vítězství je poctou vývojářům a tomu, jak perfektně před lety toto auto promysleli. Pět let po premiéře je CITIGO stále nejlepším městským autem na trhu,“ uzavírá Fowley.

Trojité vítězství v prestižní anketě opětovně dokazuje sílu značky ŠKODA, která si britský trh dlouhodobě získává nabídkou technicky vyspělých a kvalitních vozů s emocionálním designem a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty.