Porsche je víc než jen automobilka. V průběhu let společnost pracovala na řadě dalších produktů, včetně jízdních kol, lyží a dokonce i traktorů. Tento skibob, který přichází do aukce prostřednictvím RM Sotheby’s, je jednou z nejpodivnějších věcí, které kdy nosily odznak německé značky.

Jedinečný skibob

Skibobbing je zimní aktivita, která kombinuje sáňkování a lyžování. Jezdci sedí na rámu, který vypadá jako jízdní kolo, ale místo kol má pár tandemových lyží. Lidé pak na tomto vozidle sjedou ze svahu. Naklonění doleva a doprava umožňuje řízení.

Porsche se spojilo s výrobcem skibob Arova, aby představilo model 212 v roce 1970, podle předchozího prodeje RM Sotheby’s. Tento model má obzvláště elegantní vzhled, protože namísto odhaleného rámu jako většina skibobů má tento uzavřené polyfoam tělo. Na sklolaminátové lyže se uchytí hliníkové vzpěry s tlumiči značky Suspa. Pro větší stabilitu by měl jezdec nosit i pár krátkých lyží.

Díky karoserii má Porsche 212 užitečnou schopnost složit se pro dostupnější přepravu do kopců. Vzpěry se zhroutí, aby byly lyže v jedné rovině s exteriérem. Sedlo se otevírá na pantu a odkrývá prostor pro řídítka a jejich hřídel. Celkové balení váží asi 30 kg. Podle jiného výpisu se zhuštěná velikost v té době vešla pod kapotu Porsche 911.

RM Sotheby’s očekává, že tento skibob Porsche, dostupný bez rezervy, přinese 6 000 až 8 000 dolarů. Aukční dům prodal jeden dříve za 8 400 dolarů v roce 2020, zatímco aukční stránka P-Car Market získala za příklad v roce 2022 6 898 dolarů.