Nová Toyota Camry vyrazí na závodní dráhu dříve, než se dostane k prodejcům. Automobilka nedávno odhalila Camry XSE Next Gen, která bude příští rok soutěžit v sérii NASCAR Cup. Svůj závodní debut si odbude na Clash at the Coliseum na začátku února, ale Camry se začne prodávat už 19. března.

Na co se můžete těšit?

Toyota navrhla nový závodní vůz tak, aby vypadal jako silniční verze, jediná věc, kterou oba sdílejí. Camry XSE Next Gen se vyznačuje kladívkovou přední maskou sedanu a širokým otvorem spodní mřížky, který je lemován rohovými průduchy ve tvaru C.

Vůz má výrazné lemy blatníků, které se prolínají s designem zadní části méně podobným silničnímu vozu. Odznak Toyota je umístěn vysoko na zadní straně nad nápisem Camry mezi tenkými nálepkami na zadních světlech.

Toyota před několika týdny aktualizovala Camry pro modelový rok 2025. Automobilka dala sedanu deváté generace přepracovaný vnější design a modernizovanou kabinu.

Automobilka také posunula sestavu pohonných jednotek na pouze hybridní, čímž zabila V6. Verze s pohonem předních kol páruje 2,5litrový čtyřválec se dvěma elektromotory, což dává dohromady 225 koní. Verze s pohonem všech kol mají na zadní nápravě třetí elektromotor s výkonem 232 koní. Camry XSE Next Gen bude mít tlačnou tyč V8 s výkonem téměř 700 koní.

Camry XSE Next Gen, která nahrazuje závodní Camry TRD, bude soutěžit s novým Mustangem Dark Horse, kterého Ford nedávno odhalil. Toyota soutěží ve všech třech národních sériích, závodí se Supra v NASCAR Xfinity Series a Tundra TRD Pro v NASCAR Craftsman Truck Series.