Tokyo Auto Salon poskytuje japonským automobilkám a tunerům místo, kde mohou předvést své nejdivočejší zboží. Suzuki na akci přiváží malinký, robustní off-roadový koncept s názvem Super Carry Mountain Trail.

Malý, ale hezký off-road

V překladu oznámení Suzuki společnost nazývá koncept Mountain Trail: „Auto pro aktivní dospělé, aby si mohli užívat hory stoickým způsobem, vyjadřuje nový pohled na svět užitkových vozů, které lze používat nejen k podnikání, ale i k zábavě. .”

Super Carry je verze s prodlouženou kabinou standardního Suzuki Carry. I když společnost ještě neuvádí všechny úpravy pro Mountain Trail, pouhý pohled ukazuje mnoho revizí.

Mini náklaďák má přední kryt s vyprošťovacími háky a světelnou lištu nad čelním sklem. Také to vypadá, že má malý naviják. Standardní dveře jsou pryč, na jejich místě jsou trubkové kusy. Uvnitř jsou sportovní sedačky s popruhy. Externí rolovací klec obsahuje úložný regál na střeše. Je tu jen letmý pohled na záď, ale je vidět kanystr s palivem a rezervní pneumatika. Navíc světlá výška může být o něco vyšší než úložný prostor.

I když v konceptu nedošlo k žádným změnám v hnacím ústrojí, Super Carry je k dispozici s dostatečnou výbavou pro maximalizaci trakce v terénu. Kupující jej mohou získat se systémem pohonu všech čtyř kol na částečný úvazek s nastavením vysokých a nízkých převodů. Nechybí ani uzávěrka diferenciálu pro případ, že by to opravdu klouzalo.

Běžné Super Carry však není nijak zvlášť výkonný stroj. Dodává se s atmosféricky plněným tříválcovým motorem o objemu 658 ccm s výkonem 50 koní a točivým momentem 44 lb-ft. Takže, i když můžete jet mimo silnice, nečekejte, že budete cestovat velmi rychle.

Letošní Tokyo Auto Salon poběží od 12. do 14. ledna a bude na něm zajisté i mnoho dalších zajímavých konceptů.