Vytvořit auto na míru od základů je mimořádným počinem, který vyžaduje obrovské množství inženýrské zdatnosti, kreativity a naprostého odhodlání. Uprostřed monumentálního úsilí bratři Nikita a Illiya Bridanovi z Oil Stain Lab úspěšně vytvořili dechberoucí sportovní vůz (téměř) od základů.

Podařený výtvor

S využitím své vášně a odborných znalostí se dvojice vydala na pozoruhodnou cestu, která zahrnovala přeměnu Porsche 912 kupé z roku 1966 v jedinečný zázrak. Také jsou zde zřejmé vlivy ze závodů s otevřenými koly. Tento jednorázový prototyp byl uveden v jednom z nejnovějších videí Top Gear, kde Rob Dahm dokonce řídí auto.

To, co odlišuje tento výtvor od ostatních úžasných zakázkových jednorázových akcí Porsche, je odvážná volba integrovat motor od GM. LS V8 prošel podstatnými úpravami a obsahuje vlastní výfukový systém – a tyto trubky vypadají jako umělecké dílo. Jednotka nyní poskytuje 650 koní a 650 liber-stop točivého momentu, což je více než dost na to, aby Dahmovi vykouzlil široký úsměv na tváři pokaždé, když sešlápne plynový pedál na 1900 kilovém voze.

Takový radikální design vyžaduje hodně nestandardního myšlení a jedním příkladem je převodovka s převodovkou 911 GT2, která byla převrácena vzhůru nohama, aby odpovídala konstrukci vozu. Jak by mohla vypadat potenciální další verze vozu? Podle Nikity má čelní sklo, křídlové dveře a tvar kupé. A mnohem více místa v kabině.