Ustupte, příslušníci dubajské policie, je tu nová zahraniční policie s flotilou výkonných vozů. Dramatické hype video zveřejněné na X (dříve Twitter) tureckým ministrem vnitra Ali Yerlikaya ukazuje více než dva tucty sportovních vozů, supersportovních vozů a SUV, které byly nedávno zabaveny tureckým policejním oddělením a přeměněny na policejní křižníky.

23 skvostů ke službám policie

Policie zajistila celkem 23 vozidel. Sahají od špičkových luxusních vozů jako Bentley Continental GT a Porsche Taycan až po výkonná auta jako Ferrari 458 a Volkswagen Golf R. Existuje dokonce i hrstka luxusních SUV jako Range Rover Sport a Mercedes-Benz GLS. Celková hodnota se odhaduje na přibližně 3,5 milionu USD (cca 80 milionů korun).

Podle Daily Telegraph auta pocházela od jediného obchodníka s drogami jménem Hakan Ayik. Ayik byl vůdcem gangu Comanchero Motorcycle se sídlem v Austrálii a měl odhadovaný majetek kolem 1 miliardy dolarů. On a 36 jeho spolupracovníků byli předminulý měsíc zatčeni v Istanbulu.

Turecký ministr vnitra Yerlikaya o zatčení na X řekl: „V důsledku úspěšných operací provedených naším istanbulským policejním oddělením proti organizacím organizovaného zločinu bylo zabaveno 23 vozidel. Po rozhodnutí soudu byla tato vozidla předána naší policii.“

Auta budou v Turecku využívat dopravní policisté, takže v dohledné době neplánujte rychlou jízdu Istanbulem.