Vůz ŠKODA Superb 1.4 TSI DSG jako první automobil třídy B překonal vzdálenost ze Šanghaje do Pekingu na méně než jednu nádrž.

ŠKODA Superb 1.4 TSI DSG

Režisér a jezdec rallye Li Č’ ujel s vozem ŠKODA Superb 1.4 TSI DSG více než 1.200 km na běžné silnici na méně než jednu nádrž. Šedesátilitrová nádrž byla na startu v Šanghaji zapečetěna za přítomnosti dvou právníků. Rekordu bylo dosaženo za běžného silničního provozu. Vůz před jízdou absolvoval běžnou kontrolu v autorizovaném servisu ŠKODA. Řidičem vozu byl populární čínský režisér a rallye jezdec Li Č’.

Spotřeba paliva necelých 4,5 l/100 km

Rekordní cestu Li Č’ odstartoval v Šanghaji a na trase do Pekingu dosáhl spotřeby paliva necelých 4,5 litru/100 km. Tato hodnota je jasným potvrzením vysoké energetické úspornosti moderních pohonných jednotek vlajkové lodi značky ŠKODA. S motorem 1.4 TSI DSG je Superb jedním z mála automobilů třídy B, které vyhovují požadavkům nových pravidel EEP (Environmental Economic Policies) platných v Číně od 1. října 2011. Jejich splnění je u každého vozu prodaného v Číně dotováno částkou 3.000 jüanů.

Dr. Gerrit A. Marx

Předseda představenstva společnosti ŠKODA China Dr. Gerrit A. Marx po příjezdu vozu do Pekingu řekl: „ŠKODA je společnost, které záleží na životním prostředí. Naším prvořadým cílem je nabízet účinnou technologii ve všech našich modelech, a to za přijatelné ceny. Vůz Superb 1.4 TSI DSG nabízí velkorysý prostor pro všechny cestující a jeho motor o výkonu 96 kW ukázal, čeho je možné dosáhnout prostřednictvím kombinace optimalizované technologie a úsporného stylu jízdy. Takto nízká spotřeba je důkazem kvality Superbu, ale demonstruje také vynikající kvalitu čínské infrastruktury a význam úsporného stylu jízdy, neboť řidičova pravá noha může ovlivnit spotřebu z více než deseti procent.“

Vlajková loď značky ŠKODA

„Abych jel takto extrémně dlouhou vzdálenost takto pohodlně a zároveň úsporně, to se mi opravdu stává málokdy,“ komentoval svou jízdu Li Č’. Vynikající kvalita, velkorysý prostor, elegantní design, špičkové bezpečnostní parametry a velmi dobře vyvážený poměr mezi užitnou hodnotou a cenou, to jsou klíčové vlastnosti modelu Superb, jenž je vlajkovou lodí značky ŠKODA nejen na čínském trhu.

Guinnessova kniha

Během cesty doprovázel svého čínského kolegu i rakušan Gerhard Plattner, držitel řady rekordů s vozy značek Volkswagen a ŠKODA z nichž tři jsou zapsány i v Guinnessově knize: „Superb je skvělým příkladem úsporné spotřeby paliva. Ta je přitom důležitá nejen pro naši peněženku – každý z nás je také odpovědný za ochranu životního prostředí a šetření cennými zdroji. Dosahováním spotřeby paliva hluboko pod normou udávanou výrobcem chceme ukázat, že kromě výrobců automobilů může k dalšímu snižování úrovně znečištění ovzduší přispět každý řidič.“