Robert Maddox má přezdívku Rocketman a není to proto, že by byl astronaut nebo opravdu miloval klasickou píseň Eltona Johna. Maddox vyrábí motory pulsejet a instaluje je do motocyklů a motokár. V tomto videu vezmou s kamarádem dva z těchto divokých strojů na vysokorychlostní jízdu vyschlým jezerem.

Oba stroje jsou úchvatné. Jezdec se rozkročí jako na motorce, ale má čtyři kola. Zezadu trčí mohutný výfukový komín. Červená motokára má tři naskládané pulzní trysky, díky nimž vozidlo vypadá jako něco z karikatury.

Unikátní konstrukce motokár

Modré vozidlo používá jeho pulzní proudový motor Maddoxjets s tahem 250 liber na benzín. Má jazýčkový ventil, který propouští vzduch do spalovací komory, ale při explozi se uzavře. “Motor s ventilem vyžaduje hodně vzduchu vháněného do něj, aby se nastartoval, a velký foukač listí se na poli používá snadněji než stlačený vzduch,” Maddox.

Červená motokára používá konstrukci bez ventilů, která nemá žádné pohyblivé části. Ze tří trubek to dělá celkem 150 liber tahu. “Kdybych vyrobil jediný motor, který by vytvářel tah 150 liber, motor by byl příliš velký na to, aby se vešel na motokáru,” řekl.

Toto vozidlo používá k nastartování kapalný propan a poté běží na naftu. Je to „moje vlastní vstřikování paliva, které bych si měl patentovat,“ řekl Maddox. “Nafta má větší výkon než propan a běží chladněji a je snadné ji nalít do palivové nádrže, takže používám obojí, protože mohu běžet déle, aniž bych naplnil propanovou nádrž, což je bolest.”

Výše uvedené video poskytuje představu o tom, jak Maddox konstruuje tyto pulzní motory, protože montuje větší pro svou červenou motokáru. K vytvoření každé ze součástí používá řezačku vodním paprskem. Poté je sroluje do trubek a vše svaří dohromady.