ŠKODA Karoq Sportline okamžitě zaujme svými ladnými liniemi a nárazníky s prahy v barvě vozu s černými detaily, které dávají vozu dravý a sebevědomý vzhled.

ŠKODA Karoq Sportline

ŠKODA KAROQ SPORTLINE je vrcholnou verzí úspěšné modelové řady KAROQ. Motorová paleta vozu KAROQ SPORTLINE zahrnuje výkonné pohonné jednotky modelové řady, s výjimkou motorů 1,5 TSI a 2,0 TDI o výkonu 110 kW. Nejvýkonnější benzinový agregát modelové řady, 2,0 TSI, je určen exkluzivně právě pro tento model a disponuje výkonem 140 kW (190 k). 

Součástí standardní výbavy jsou dále černě lakované doplňky karoserie, například střešní nosiče, lišty kolem bočních oken nebo rámeček masky chladiče. Dalšími prvky v černé barvě jsou difuzor zadního nárazníku lakovaného v barvě vozu, kryty zpětných zrcátek a 18″ kola z lehké slitiny Procyon s aerodynamickými kryty. Na přání jsou dostupná 19″ kola z lehké slitiny Sagitarius s aerodynamickými kryty.

Sportovní černá barva dominuje také interiéru. Přístrojovou desku zdobí dekorační obložení Piano Black, dekorační lišty ve výplni dveří jsou v dekoru Carbon. Černý je také strop stejně jako sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy potažená prodyšnou látkou ThermoFlux. 

Koženou řadicí páku zdobí stříbrné kontrastní švy. Tříramenný sportovní multifunkční volant zdobí plaketa s nápisem SPORTLINE. Dekorační nástupní lišty vpředu mají nápis KAROQ. Součástí standardní výbavy modelu SPORTLINE je také ambientní LED osvětlení, které nyní osvětluje také výplně zadních dveří v deseti různých barvách.

Z našeho pohledu je motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW spojený se sedmistupňovou převodovkou tou správnou volbou. Dodává vozu příjemnou dynamiku při příznivé spotřebě. Zároveň ŠKODA KAROQ nabízí velkorysý prostorný interiér pro cestující i zavazadla. K tomu určitě přispívá i velká variabilita, kterou je možné ještě zvýšit pomocí systému zadních sedadel VarioFlex.

ŠKODA Karoq Sportline nenadchne jen mladší řidiče, ale z našeho pohledu starší generace zde omládne a vychutná si svižnou jízdu nejen českou krajinou.