S pořízením malého rodinného SUV ŠKODA Kamiq se vejdete do 500tisíc a získáte velmi příjemný automobil nejen do města. My jsme vyzkoušeli a otestovali model Kamiq Monte Carlo 1,5 TSI 110 kW s automatickou převodovkou.

ŠKODA Kamiq

Model Škoda Kamiq dostal nové nárazníky a difuzory na přídi a zádi, kde u městského SUV působí robustnějším dojmem. Větší a vzpřímenější maska chladiče doplňuje dynamický vzhled vozu. Inovovaný design podtrhují nově tvarované světlomety. Kamiq na přání využívá technologii Matrix s výraznými šestiúhelníkovými LED moduly. 

Modernizovaný Kamiq přichází s výraznými změnami na přídi a zádi. Díky robustnějšímu vzhledu působí ještě více jako SUV. Maska chladiče je větší a vzpřímenější. Dvojité lamely charakteristické pro SUV značky Škoda jsou nyní výraznější a na spodní části tvoří tvar písmene U. Pod maskou chladiče zdůrazňuje šířku vozu lakovaná část nového předního nárazníku a široký otvor pro přívod vzduchu s trojrozměrnou mřížkou. Ve velkých vzduchových clonách jsou zapuštěny LED přední mlhové světlomety, které jsou standardem. Robustní stříbrný difuzor se třemi otvory zajišťuje ochranu podvozku typickou pro SUV.

Charakteristické dělené světlomety modelu Kamiq mají nyní nové proporce. Horní světlo je užší než u současného modelu a pro denní svícení využívá čtyři ostře řezané krystalické elementy připomínající svým tvarem kameny. Kromě základní verze LED předních světlometů je nyní Kamiq k dispozici také s Matrix-LED předními světlomety. Ty mají výrazné šestihranné moduly Matrix s ochranným krytem. Pod nimi se nachází přídavné bodové světlo pro lepší funkčnost dálkových světel. Celá skupina světlometů je ozářena krystalickými prvky a je orámována chromovanými elementy. Matrix-LED přední světlomety umožňují řidičům mít neustále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Kamera v čelním skle automaticky rozpozná vozidla a zajistí, aby nedošlo k jejich oslnění světelným paprskem. 

ŠKODA Kamiq Monte Carlo

Kamiq Monte Carlo je standardně vybaven Matrix-LED předními světlomety, jejichž součástí jsou i animované ukazatele směru jízdy. U zadních světel byla přepracována dělená světelná grafika ve tvaru písmene L zasahující do pátých dveří u nejvyšší varianty Top LED zadních světel, jejichž součástí jsou i animované ukazatele směru jízdy. U verze Monte Carlo jsou Top LED zadní světla součástí standardní výbavy. Reflektory ve tvaru písmene L a zadní mlhové světlo jsou vizuálně propojeny se zadními světly.

SKODAHOME.cz testuje

ŠKODA Kamiq se nabízí pouze s benzínovými motory 1,0 TSI o výkonu 85 kW a silnější 1,5 TSI o výkonu 110 kW. My jsme měli pod kapotou silnější motor doplněný 7-stup. automatickou převodovkou. Z našeho pohledu byl výkon dostatečný a moc se nám líbil kultivovaný tichý chod motoru. Kamiqa jsme vyzkoušeli i se zatížením po okrskách v okolí Ondřejova a jízdní vlastnosti musejí uspokojit i náročné uživatele městských SUV. Cena námi testovaného vozu se pohybuje někde kolem 800.000 Kč.