Hänninen na Rally Bosphorus

První šotolinová soutěž evropského šampionátu v letošním roce. Turecká rally čítá 14 rychlostních zkoušek o celkové délce 238 soutěžních kilometrů.

Škoda Fabia S2000

Posádka týmu ŠKODA Motorsport Juho Hänninen s Mikko Markkulou chtějí o nadcházejícím víkendu potvrdit se svým vozem ŠKODA Fabia Super 2000 své aktuální vedoucí postavení v mistrovství Evropy (ME). Šestá soutěž evropského šampionátu – Rally Bosphorus v okolí Istanbulu – je první šotolinovou rally v kalendáři ME tento rok.

Rally Bosphorus

Hänninen s Markkulou – čerstvé vítězové belgické rally – se těší na své další vystoupení v ME na šotolinových tratích, kterými jsou jako rodilí Finové odkojeni: „Šotolina je naší doménou. Udělali jsme výrazný pokrok na asfaltovém povrchu, přesto je nám stále jízda na šotolině bližší. Moc se těšíme, přestože je nám turecká soutěž neznámá. Jedeme do Turecka s cílem získat co nejvíce zkušeností a potvrdit své vedoucí postavení v hodnocení ME.“

Soutěž v okolí tureckého Istanbulu se pojede od pátku do neděle (6.-8. července) a na posádky čeká 14 rychlostních zkoušek o celkové délce 238 kilometrů.