ŠKODA Motorsport startuje na Rally Rajd Polski

Tovární tým ŠKODA Motorsport otestuje na nadcházející polské rally letošního finského rallyového mistra Esapekku Lappiho (21). Ten spolu se spolujezdcem Jannem Fermem (32) usedne poprvé do továrního vozu ŠKODA Fabia Super 2000.

Hänninen je již mistrem Evropy

Tovární jezdec Juho Hänninen se již s předstihem stal mistrem Evropy a tak ŠKODA využije předposlední díl letošního evropského šampionátu k testu talentovaného Lappiho. Rally ´Rajd Polski´se koná od 28. do 30. září.

Finský rallyový mistr Esapekka Lappi

Esapekka Lappi ke své premiéře za volantem továrního vozu říká: „Bude to naše premiéra v továrním týmu i na této rally, moc se těšíme. Šotolinové tratě by měly být podobné těm finským, což je pro nás známé prostředí. Chceme předvést 100% výkon a úspěšně rally dokončit.“

Letošní finský mistr v rally Esapekka Lappi vyhrál všech sedm soutěží národního šampionátu. Tímto jedinečným výkonem se zapsal do dějin finského rally sportu.

Rally ´Rajd Polski´ (28.-30. září)

Polská rally je na programu od pátku do neděle 28.-30. září a čítá 13 rychlostních zkoušek o celkové délce 233 kilometrů. Posádky zavede na šotolinové tratě v oblasti Mazurských jezer.

Tovární jezdci týmu ŠKODA Motorsport Juho Hänninen/Mikko Markkula jsou již letošními mistry Evropy. Oba jezdci se tak zároveň stali jedinými vítězi šampionátů IRC (2010), SWRC (2011) a mistrovství Evropy.