Jak nebezpečný je pes v autě na volno?

Pes je pro mnoho lidí nepostradatelným členem rodiny a proto když se někam přesouvá rodina, bere psa za zážitky sebou. Vozit jej však v autě na volno je velmi nebezpečné.

Psi napříč Evropou

Studie, kterou si nechala vypracovat automobilka Ford, ukazuje, že 32 procent řidičů, kteří jezdí se psem ve voze, nechává svého chlupatého přítele na volno. Průzkumu se účastnilo celkem 5000 majitelů psů, kteří s nimi jezdí ve voze. Řidiči pocházeli z Francie, Itálie, Španělska, Německa a Velké Británie.

V mnoha z těchto zemí přitom zákon jasně nařizuje, že je nutné mít psa určitým způsobem při převozu zabezpečeného. Tím se totiž chrání zdraví nejen psa, ale hlavně celé posádky vozu. Převoz zvířete na volno může být navíc důvodem, proč pojišťovny odmítnou plnění v případě nehody. Při nárazu ve 40 km/h rychlosti, je neupevnění zvíře vrženo vpřed takovou rychlostí, že je jeho hmotnost násobena až čtyřicetkrát.

Češi psy milují

Tyto statistiky jsou velmi důležité i pro nás, protože Češi jsou národem, který psy miluje, a jsme na druhé příčce v počtu psů na obyvatelstvo hned za Rumunskem.

Důvodem proč si Ford nechal tuto statistiku vypracovat je jeho nový Focus, který myslí právě na pejskaře. Díky novým technologickým úpravám zavazadelníku se do kufru noviny vejde i ta největší klec pro psy, kterou lze na trhu nalézt a tak by měl být Focus vozem, ve kterém lze převést každého psa.