Velmi důležité je před každou soutěží co nejlépe připravit svůj závodní speciál. Oliver Solberg nyní připravuje svůj speciál ŠKODA Fabia RS Rally2 na blížící se švédskou rally.

ŠKODA Fabia RS Rally2

Švédská rally je jedinou skutečně zimní soutěží v kalendáři Mistrovství světa. Nejlepší světoví jezdci se vydávají na lesní, sněhem a ledem pokryté tratě ve Švédsku a sousedním Norsku. Jsou lemovány sněhovými bariérami, jež jsou pro tento podnik typické. 

Jezdci sněhové bariéry aktivně využívají při průjezdu zatáček, kdy o ně opírají své vozy, aby nemuseli snižovat rychlost. Ovšem jakmile stoupne teplota, mohou být velmi zrádné, neboť se mohou probořit a soutěžní auta v nich mohou uvíznout. Všechny vozy startují na pneumatikách s hroty, což od jezdců vyžaduje změnu stylu brzdění, ale zároveň jim toto obutí dovoluje jet velmi rychle i na zasněžených a zledovatělých tratích.

Účastníci soutěže musí počítat s teplotami klesajícími až k -25 °C. Kvůli všem výše zmíněným charakteristikám patří Švédská rally k nejnáročnějším podnikům sezóny. Nejen pneumatiky s hroty, ale i dobře nastavený podvozek na sněhu hraje svoji roli, zvláště, když o pořadí rozhodují vteřiny rozdílů v rychlostních zkouškách.