Lexus vstoupil na výstavu SEMA 2023 se třemi přizpůsobenými SUV. Vrcholem mezi nimi je LX 600 Premium Lexus Associated Accessory Product (AAP) Build, což je off-road se spoustou skvělého příslušenství.

Pro milovníky paddleboardingu

Tento atraktivní Lexus LX 600 Premium je určen pro lidi se zájmem o paddleboarding. Má na sobě barevný akvamarínový tělový zábal, který evokuje, jak voda může měnit odstíny v závislosti na tom, jak světlo dopadá na hladinu. Nechybí ani matně šedá mřížka chladiče a černé chromované lemování oken a nárazníku.

LX 600 jezdí na 33palcových pneumatikách Toyo Open Country A/T a 18palcových kolech. Z jedné strany vyčnívá markýza a tažné zařízení drží táborovou kuchyň Yakima EXO OpenRange Deluxe, která se rozkládá na varnou desku, lednici a dřez. Po dni ve vodě by to byl skvělý způsob, jak si vychutnat jídlo, třeba s čerstvě ulovenou rybou po dni paddleboardingu.

Středně vypadající Lexus GX 550 má dvoubarevnou kombinaci zemské hnědé a černé. Jezdí na černých 18palcových kolech a omotávají se kolem nich 33palcové pneumatiky Toyo Open Country A/T. Po stranách vedou skalní kolejnice a pod SUV je hliníková kluzná deska. Střešní nosič se žebříkem pojme pár nákladních kufrů a záchranných desek. Panel příslušenství zadního okna obsahuje vybavení, jako jsou dvougalonové nádoby na kapaliny a lopata. Lexus se nedotýká 3,4litrového motoru V6 s dvojitým turbodmychadlem, který poskytuje výkon 349 koní a točivý moment 479 liber na stopu.

Společnost také přináší GX 460 Premium AAP Build předchozí generace v poutavém tělovém zábalu Matte Yellow Saffron. Toto SUV má 34palcové pneumatiky Open Country A/T namontované na 18palcová kola. Pro ochranu při jízdě v terénu jsou k dispozici skalní posuvníky a přední skluznice.

Když v této plošině dorazíte do cíle, je zde 10stopá dvojitá houpací síť a montážní stojan. 63litrová chladnička/mraznička odolná proti povětrnostním vlivům se vejde do zadního nákladového prostoru a má držák, který ji drží v bezpečí. Součástí příplatkové výbavy je také 12voltový přenosný vzduchový kompresor a rekuperační sada.

Lexus GX 2024 slavnostně představil novou generaci SUV. Vyznačuje se hranatým, robustnějším vzhledem než předchozí verze a nyní jezdí na platformě GA-F s karoserií. K dispozici je standardní systém trvalého pohonu všech čtyř kol a uzamykatelný středový diferenciál Torsen s omezenou svorností. Verze Overtrail dostanou také uzávěrku zadního diferenciálu. Zatímco ten na SEMA je jen koncept, produkční vozidlo se začne prodávat začátkem roku 2024 a zatím není k dispozici žádná cena.