• Nová nabídková struktura: Devět designů interiéru
  • Digitálnější: Nový 10″ virtuální kokpit mini jako standard, 13″ displej infotainmentu a přepracovaná intuitivní grafika
  • Ekologičtější: Recyklované látky a poprvé v modelu Octavia ekologicky zpracovaná kůže pomocí slupek z kávových zrn, škrabka na led a deštník vyrobeny z udržitelných materiálů

ŠKODA Octavia

Poprvé je Octavia k dispozici s 13″ centrálním displejem infotainmentu. USB-C konektory mají nově výkon 45 wattů a nabízí tak větší nabíjecí výkon než dříve. K dispozici je také výkonnější bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W a aktivním odvětráváním. V nabídce zůstává 15wattový konektor USB-C na zadní straně vnitřního zrcátka. Devět designů interiéru modernizovaného modelu Octavia se vyznačuje vyšším podílem využití recyklovaných materiálů. Odrazem závazku společnosti Škoda Auto k trvalé udržitelnosti jsou slupky kávové třešně, které jinak slouží jako odpadní produkt, použité k udržitelnému vyčinění kůže na sedadlech interiéru Suite.

Karsten Schnake, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Nákupu, říká: „S modernizovaným modelem Octavia pokračujeme v úsilí o ještě větší udržitelnost našeho nejprodávanějšího vozu. To se odráží v použití recyklovaných látek a ekologicky zpracované kůže, které budou nyní poprvé k dispozici v našem nejoblíbenějším modelu. Naše tradiční Simply Clever prvky, škrabka na led a deštník, jsou nově vyrobeny z recyklovaných materiálů.“

Nové displeje, přepracovaná grafika a bohatší výbava

Modernizovaná Octavia má ještě bohatší standardní výbavu, včetně volně stojícího 10″ infotainmentu a zcela nového 10″virtuálního kokpitu mini, který nahrazuje analogový přístrojový panel s Maxi-DOTem. V nabídce zůstává také vylepšený 10″ virtuální kokpit. Poprvé v této modelové řadě je k dispozici také infotainment s 13″ centrálním displejem. Digitální displeje a obrazovky infotainmentu mají přepracovanou grafiku pro ještě intuitivnější ovládání.

Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic je součástí standardní výbavy všech modelů, stejně jako nová funkce „Výhřevy (Heaters)“. Ta dokáže stiskem jediného tlačítka v menu zapnout všechny funkce vyhřívání ve voze, včetně vyhřívání předního a zadního skla, volantu a sedadel. Od výbavového stupně Selection je v interiéru k dispozici také rychlé bezdrátové nabíjení chytrých telefonů s výkonem 15 wattů s aktivním odvětráváním. USB‑C konektory mají nyní výkon 45 wattů a nabízí tak třikrát vyšší nabíjecí výkon než dříve. Nová funkce bezklíčového systému KESSY automaticky odemkne nebo zamkne vozidlo, jakmile řidič s klíčem v ruce vstoupí nebo opustí prostor do vzdálenosti 1,5 metru od vozu.

Nové čalounění a dekorační lišty

Modernizovaná Škoda Octavia přichází s novým čalouněním, dekoračními lištami a výplněmi dveří. Nabídková struktura zahrnuje výbavové stupně Essence, Selection, Top Selection, Exclusive Selection, Sportline a RS a devět variant interiéru. V některých z nich jsou použity recyklované materiály. Příkladem jsou látky v interiérech Lodge a Sportline nebo ekologicky zpracovaná kůže v interiéru Suite. K jejímu vyčinění se používají udržitelné materiály, včetně slupek z kávových zrn. Top ergonomická přední sedadla tohoto interiéru mají navíc certifikaci AGR (Kampaň pro zdravá záda), ventilační a masážní funkci. Další premiérou pro model Octavia jsou v interiéru a na volantu použité ozdobné lišty v odstínu Dark Chrome. Volant má nové 2D logo Škoda.

Slupky z kávových třešní, které nahrazují chemické látky, jsou použity pro vyčinění kožených sedadel

Odrazem závazku společnosti Škoda Auto k udržitelnosti jsou slupky z kávových třešní, tradičně odpadní produkt, které se používají k ekologickému vyčinění kůže sedadel v interiéru Suite a nahrazují běžně používané chemické látky. Kávová zrna pocházejí z pečlivě vybraných rodinných farem v Indii a Tanzanii, které získaly certifikaci Rainforest Alliance. Po importu do České republiky se kávová zrna zpracovávají v rodinné pražírně Jablum v Bezděčíně na Mladoboleslavsku.

Přehled interiérů

Výbavový stupeňNázev interiéruPotah sedadel
EssenceStudioČerná látka
SelectionLoftČerná látka
Top SelectionLodgeŠedá recyklovaná látka/černá umělá kůže
LoungeČerná Suedia/černá kůže
Exclusive SelectionSuite Top ergonomická sedadla s certifikací AGR
Černá perforovaná kůže/umělá kůže
Suite CognacTop ergonomická sedadla s certifikací AGR
Hnědá perforovaná kůže/umělá kůže
SportlineSportlineSportovní sedadla, recyklovaná šedá látka/umělá kůže
RSRSČerná látka
RS SuiteČerná Suedia/černá kůže

Nové Simply Clever prvky

Modernizovaná Octavia přináší také nové Simply Clever prvky. Octavia Combi může být vybavena poloautomatickým odjištěním roletového krytu, který se po otevření pátých dveří zasune zpět a zajistí tak snadný přístup do zavazadlového prostoru. Svou premiéru má také speciální odkládací schránka na středovém tunelu vzadu, kam si mohou cestující na zadních sedadlech odložit tašku, kelímek nebo lahev. Držák tabletu na zadní straně předních sedadel je nyní k dispozici také pro sportovní sedadla. Škrabka na led ve víku palivové nádrže a deštník v odkládací přihrádce předních dveřích jsou nyní vyrobeny z recyklovaných materiálů.