ŠKODA Fabia R5 – řecký test

Řecký web 4troxoi.gr přinesl první snímky nového vozu ŠKODA Fabia R5. Ještě donedávna probíhaly testy komponentů pro R5 ve starší verzi Fabia S2000. Nyní Jan Kopecký testuje již Novou Fabii v úpravě R5.

ŠKODA Fabia R5

„Prioritou je v letošním roce vývoj nového soutěžního vozu kategorie R 5: To je naše budoucnost v motorsportu,“ říká šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek: „I tento rok se však zúčastníme soutěží a to s naší osvědčenou technikou – vozem Fabia Super 2000.“ V loňském roce zvítězila právě s tímto vozem posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler v mistrovství Evropy (ERC). Úspěšné duo startuje tento rok v asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) – stejně jako obhájci titulu Gaurav Gill a Glenn Macneall.

Nový soutěžní vůz kategorie R 5 bude vyvíjen v Mladé Boleslavi jako nástupce veleúspěšného vozu Fabia Super 2000 a bude dle regulí FIA vybaven motorem 1,6 turbo. „Vstup do kategorie R 5 je pro značku ŠKODA logickým krokem. Homologaci nového vozu očekáváme v tuto chvíli do poloviny roku 2015,“ říká Hrabánek.

V Řecku byly provedeny prvbní testy vozu R5 a Jan Kopecký k tomu řekl, že vůz teprve učí jezdit a následně dodal “ jsme teprve na začátku a věřím, že Fabia R5 bude stejně konkurence schopná jako Fabia S2000″.

Foto: 4troxoi.gr