ŠKODA Citigo zvítězila v Economy Run 2012

Vítězství v hospodárné jízdě při 31. ročníku závodu ŠKODA Economy Run 2012 získal tým Marek Tribula-Martin Kadlec s vozem ŠKODA Citigo 1.0 MPI 55 kW. ŠKODA Citigo excelovala na trase dlouhé 288,4 km – tři vozy se umístily mezi prvními čtyřmi v pořadí

ŠKODA Citigo

Tradiční závod ŠKODA Economy Run 2012 skončil triumfem vozu ŠKODA Citigo 1.0 MPI 55 kW jako vozidla s nejnižší spotřebou paliva. Vítězný tým celé soutěže Marek Tribula a Martin Kadlec dosáhl průměrné spotřeby paliva pouhých 2,97 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 v hodnotě 70,681 g/km. „Blahopřeji vítězům Markovi Tribulovi a Martinu Kadleci k tomuto báječnému výsledku. Všichni účastníci již 31 let dokazují při závodu ŠKODA Economy Run, jak šetrně a hospodárně lze s vozy ŠKODA jezdit. A to platí nejen pro vozidla GreenLine, ale pro celou modelovou paletu značky,“ řekl Roman Havlásek, vedoucí soutěže a vedoucí servisních služeb ŠKODA.

ŠKODA Economy Run 2012

Vítězi v dalších kategoriích jsou: Leoš Káňa ze Světa motorů se spolujezdcem Josefem Doležalem s 3,29 l/100 km ve voze ŠKODA Citigo 1.0 MPI 55 kW (nejlepší výsledek ve skupině Media); Petr Horníček a Michal Freyvald s 4,2 l/100 km ve voze ŠKODA Felicia z roku 1992 (nejlepší výsledek ve skupině Historic). Na soutěži v úsporné jízdě ročníku 2012 byla novinkou speciální třída ‚ECO Will‘ pro absolventy certifikovaných kurzů úsporné jízdy automobilem. Tuto kategorii vyhráli Jan Večeřek a Jan Kimla s vozem ŠKODA Citigo 1.0 MPI 44 kW a s průměrnou spotřebou 3,29 l/100 km.

ŠKODA je tradičním oficiálním partnerem ŠKODA Economy Run, do kterého jsou připuštěna pouze vozidla této značky. V letošním roce se trasu dlouhou 288,4 km, na které se vše točilo kolem co možná nejnižší spotřeby v normálním silničním provozu, vydalo celkem 48 posádek z České republiky, Slovenska a Ruska.

„Velice nás těší, že každý závod Economy Run se u českých fanoušků značky ŠKODA setkává s velkým zájmem a že se účastní i týmy z jiných zemí,“ řekl Josef Pálka, hlavní pořadatel ŠKODA Economy Run 2012 a předseda Automotoklubu ŠKODA Mladá Boleslav. „S průběhem soutěže a jejími výsledky jsme nadmíru spokojeni. “

Servisní služby ŠKODA

Místem startu a cíle soutěže byly v roce 2012 Kosmonosy. O technický průběh soutěže Economy Run, o přípravu a kontrolu zúčastněných vozidel, se postaraly Servisní služby ŠKODA. Poskytly účastníkům potřebné servisní zázemí nejen v areálu servisních služeb, ale také v novém Servisním tréninkovém centru ŠKODA. I v roce 2012 se na cestu vydala téměř celá paleta modelů ŠKODA. Poprvé startovala také nová ŠKODA Citigo.

‚ECO Will‘

Výsledky spotřeby vítězů závodu ŠKODA Economy Run dokládají tradiční hospodárnost vozidel ŠKODA. Jejich průměrná spotřeba se zpravidla pohybuje kolem hranice tří litrů paliva na 100 kilometrů. Hodnoceno bylo osm kategorií dle objemu a typu motoru. Navíc byly vyhlášeny zvláštní kategorie ‚Media‘ pro zúčastněné novináře, ‚ECO Will‘ pro účastníky certifikovaných kurzů úsporné jízdy, a ‚Historic‘ pro starší vozidla ŠKODA, která již nenaleznete v současné modelové paletě značky.

ŠKODA Economy Run vedle celkové spotřeby vozidla hodnotí dosaženou průměrnou rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou. Při stejné spotřebě příp. shodných hodnotách emisí CO2 rozhoduje dosažená průměrná rychlost na trati. Kompletní seznam účastníků a celkové výsledky naleznete na internetových stránkách soutěže www.economyrun.cz.

Přímý link ke stažení celkových výsledků: http://www.economyrun.cz/_cz/2012/results/02_celkove.pdf

Další informace:
Jozef Baláž, podniková komunikace
T +420 326 811 773
jozef.balaz@skoda-auto.cz